Doświadczenie operatora wynika bezpośrednio z ilości wykonanych zabiegów i przekłada się na jakość wykonywanych zbiegów, redukcję ryzyka okołooperacyjnego dając w efekcie większe bezpieczeństwo pacjenta oraz zwiększa szansę na prawidłowe funkcjonowanie nowego stawu biodrowego. Skuteczne osadzenie protezy pozwala często na powrót chorego do normalnego funkcjonowania w życiu osobistym i zawodowym.
Przez ostatnie lata wykonałem ponad 1000 implantacji pierwotnych protez stawu biodrowego oraz ponad 250 w większości trudnych zaawansowanych rewizji stawu biodrowego.
Mogę pochwalić się tym, że z tych 1000 przypadków jedynie u 6 pacjentów wykonałem rewizję z tego dwa wymagało zabezpieczenia pęknięcia kości udowej przy pomocy pętli, jeden otwartego nastawienia zwichnięcia, jeden rewizji panewki i dwa rewizji trzpienia z powodu braku wgojenia implantu, obyło się bez powikłań zapalnych.
Ilość powikłań po moich zabiegach jest znacznie poniżej statystyk ponieważ sięga jedynie 6 promili. Satysfakcja jest tym większa, że przez lata pracy w oddziale ortopedii przyszło mi zmierzyć się z wieloma bardzo wymagającymi stawami – zdeformowanymi z powodu dysplazji, martwicy czy złuszczenia głowy kości udowej, które z definicji niosą znacznie większe ryzyko powikłań.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.