35-205 Rzeszów, ul. Dukielska 4/1L +48602191974
0

Zalety dojścia międzymięśniowego

Jest to nowoczesny, małoinwazyjny dostęp operacyjny do stawu biodrowego. Jego przewaga wynika z wykorzystania podczas operacji naturalnej anatomicznej przestrzeni międzymięśniowej. Podczas zabiegu nie są przecinane mięśnie, krwawienie śródoperacyjne i pooperacyjne jest mniejsze, dlatego umożliwia to znacznie szybsze usprawnianie i powrót do czynności dnia codziennego.

Moje doświadczenie z dojściem międzymięśniowym to już 14 lat.

Obecnie większość zabiegów protezoplastyki stawów biodrowych wykonuję używając małoinwazyjnego dostępu międzymięśniowego.

Pierwszy raz protezoplastykę stawu biodrowego przy pomocy tego małoinwazyjnego dostępu wykonałem 07.05.2008 roku odbyło się to wkrótce po powrocie ze szkolenia przeprowadzonego  przez doktora E. De Witte, które odbyło się 12.03.2008 w Aalst w Belgii

Przez te wszystkie lata udało mi się zmodyfikować i udoskonalić sposób wykonywania tego dostępu operacyjnego.

Dzięki  własnym modyfikacjom zabieg jest w tej chwili prostszy i bezpieczniejszy do wykonania. Moi pacjenci bezpośrednio po zabiegu mają mniejsze dolegliwości a przez to mogą szybciej i bardziej intensywnie usprawniać się po operacji.

Powracają do oczekiwanej sprawności szybciej co pozwala im wcześniej zapomnieć o bólu i cieszyć się z swojego nowego stawu w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

O wybraniu tego dostępu decyduję ostatecznie po analizie zdjęć RTG oraz zbadaniu pacjenta w związku z tym zapraszam serdecznie na konsultacje osoby z dolegliwościami bólowymi wynikającymi ze zwyrodnienia stawu biodrowego.

Wróć do pytań